Haber Detayı
04 Mart 2021 - Perşembe 13:32 Bu haber 874 kez okundu
 
2 bin personelle denetim
Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla, İçişleri Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Dinamik Denetim Modeli” projesine yönelik Vali Hulusi Şahin başkanlığında toplantı yapıldı.
GÜNDEM Haberi
2 bin personelle denetim

 

 

EKİP SAHADA OLACAK

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılan toplantıda konuşan Vali Şahin, salgınla mücadelede girilen bu yeni sürecin amacının, yereldeki tüm dinamikleri işin içine katmak olduğuna dikkat çekerek, bu doğrultuda belediye/il özel idaresi, meslek odaları personeli ve iş güvenliği uzmanlığı sertifikasına sahip diğer kamu görevlileri ile Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı Gıda Denetmenlerinin de içerisinde olduğu yeni denetim ekipleri oluşturulacağını ve toplamda 2 bin kişiden oluşan bu ekiplerin düzenli olarak sahada denetim yapacağını ifade etti.

DİNAMİK DENETİM MODELİNİ YÜRÜRLÜĞE GİRİYOR

 Konuşmasında yeni döneme ilişkin bilgi veren Vali Şahin, koronavirüs ile mücadelede yapılan denetim faaliyetleri konusunda eskisinden farklı bir döneme girildiğini ifade ederek, “Bizler bu süreci çok iyi yönetmek zorundayız. Bu yeni kurallar ile birlikte “Dinamik Denetim Modelini” yürürlüğe koyuyoruz. Dinamik denetim sürecini ancak hep birlikte hareket ederek gerçekleştirebiliriz. Bu sebeple herkesin salgınla mücadelede taşın altına elini sokması gerektiğini özelikle ifade etmek isterim. Dolayısıyla bu süreç, sadece sağlık teşkilatının, emniyetin, jandarmanın, belediye zabıtasının ve mülki idare amirlerinin mücadelesiyle başarılabilecek bir süreç değil. Bu modelde topyekûn mücadele ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, meslek odalarının ve STK’ların devreye girmesi ve denetimleri bizzat yerine getirmesi gerekiyor” diye konuştu.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: 2, bin, personelle, denetim,
Yorumlar
Haber Yazılımı