Haber Detayı
10 Mayıs 2022 - Salı 15:39
 
Araçlar tek tek çürüyor!
Kaçakçılık, icra ve eksik evrak nedeniyle trafikten men edilen binlerce araç, Batman’daki yediemin otoparkında çürümeye yüz tutuyor.
EKONOMİ Haberi
Araçlar tek tek çürüyor!

Batman’da değeri milyonları bulan binlerce araç yediemin otoparkında çürümeye terk edildi. Trafik ekiplerince yapılan uygulamalarda plakasız, çalıntı, hacizli, icralık, kusurlu, tescilsiz, belgeleri eksik olan araçlar, yapılan işlemlerin ardından yediemin otoparklarına çekiliyor. Otoparkı kurduğundan bu yana çeşitli sebeplerden dolayı otoparka çekilen araç sayısının fazla olduğunun altını çizen yediemin otopark işletmecisi Bünyamin Turan, sahiplerinin araçların peşine düşmediğini söyledi.

ARAÇLAR ÜST ÜSTE DİZİLDİ

Çeşitli nedenlerden dolayı Batman’da yediemin otoparkına çekilen araçlar arasında 25 yıldır bekleyenlerin yanı sıra piyasa bedeli 500 bin TL ve üzeri lüks araçların da olması dikkat çekiyor. Her gecen gün otoparka çekilen araç sayısının artması nedeniyle park edilecek yer kalmadı.  Bundan dolayı otopark işletmesi çareyi araçları üst üste dizmekte buldu.  Çürümeye terk edilen araçların ülke ekonomisine kazandırılmasını isteyen otopark işletmecisi, araçların hem kendilerine hem de devlete zarar verdiğini söyledi.

“GÖZÜMÜZÜN ÖNÜNDE MİLYONLAR ÇÜRÜYOR”

Güneş ve yağışlar sebebiyle milli servetin heba olduğunu söyleyen otopark görevlisi, “Otoparkımızda yaklaşık 6 bin motosiklet,  3 bin otomobil, onlarca ağır vasıta var. Günlük olarak bu rakam değişiyor. Güzümüzün önünde milyarlar çürüyor.  Milyonlarca liralık araçların burada çürümesi üzüntü verici. Diğer yandan maliyetlerimiz artıyor. Gelirimiz ise gün geçtikçe düşüyor. Yakıt ücreti, personel gider, sigorta işlemleri derken elimizde bir şey kalmıyor. Bu soruna acilen çözüm bulunmasını bekliyoruz” dedi.

 

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: Araçlar, tek, tek, çürüyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı