Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 12:57 Bu haber 2870 kez okundu
 
Dünya geneli eş zamanlı Hasankeyf eylemi
Dünya geneli eş zamanlı Hasankeyf eylemi
GÜNDEM Haberi
Dünya geneli eş zamanlı Hasankeyf eylemi

Geçtiğimiz gün ‘Hasankeyf Küresel Eylem Günü’ kapsamında düzenlenen eylemlerle dünyanın dört bir yanındaki şehirlerde bir araya gelen çevreciler ve yaşam savunucuları, Hasankeyf için ortak ses verdiler.

Düzenlenen eylemlerde ‘Hasankeyf için geç değil’ mesajı verilirken, Ilısu Baraj Projesi ile 12 bin yıllık tarihi ve kültürel yaşam belleği Hasankeyf’in karşı karşıya kaldığı tahribata dikkat çekildi. Eylemlerde ayrıca projenin durdurulması uyarısında bulunuldu.

EŞ ZAMANLI HASANKEYF EYLEMİ

Hasankeyf’i Yaşatma Girişimi ve Mezopotamya Ekoloji Hareketi öncülüğünde başta Hasankeyf olmak üzere dünyanın farklı şehirlerinde eşzamanlı olarak yapılan 3’üncü Hasankeyf Küresel Eylem Günü kapsamında birçok noktada düzenlenen etkinliklerin görüntüleri, Ekoloji Hareketi internet sitesinden yayınlandı. Eylemler kapsamında, Hasankeyf başta olmak üzere, dünyanın farklı ülkelerin şehirleri olan Süleymaniye, Bağdat, Babil, Hit, Nasiriya, Donostia (San Sebastian), Barcelona, Pisa, Roma, Paris, Londra, İstanbul, Şili, Hannover, Hamburg, Berlin, Frankfurt, Freiburg, Münih, Nürnberg, Ljubljana ve Viyana’da eşzamanlı olarak Hasankeyf etkinlikleri yapıldı.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: batman-haber
Yorumlar
Haber Yazılımı