Haber Detayı
14 Kasım 2017 - Salı 13:42 Bu haber 3677 kez okundu
 
DEPREMZEDELERE BİN 250 KOLİLİK YARDIM
Batman Belediyesi, Kızılay işbirliği ile Irak-İran sınırındaki depremde mağdur olan on binlerce vatandaşın yaralarına merhem olmak için bir tır dolusu gıda yardımı gönderiyor.
GÜNDEM Haberi
DEPREMZEDELERE BİN 250 KOLİLİK YARDIM

 

Depremzedelerin doğal bir afetle karşı karşıya kaldıklarını belirten Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy: “Irak-İran sınırında yaşanan depremde yüzlerce insan hayatını kaybederken, binlercesi yaralanmış, on binlercesi de evsiz kalmıştır. Belediyemiz ve Türk Kızılay’ı olarak sorumluluk bilinciyle hareket ederek, bu acı günlerinde depremzede kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ve sıkıntılarını paylaştığımızı göstermek amacı ile bin 250 kolilik yardım malzemesini deprem bölgesine gönderiyoruz” dedi.

"ORAYA GİTME YÜKÜMLÜLÜĞÜMÜZ VAR"

Kızılay Batman Şubesi Başkanı Ali Tezdiğ: “Irak-İran sınırında yaşanan depremde mağdur olan, evleri yıkılan vatandaşları kışın kapıya dayandığı bugünlerde yalnız bırakmamak adına Batman Belediyemiz, oradaki vatandaşlara gıda yardımı yapma kararı aldı. Yaptığımız işbirliği ile bin 250 gıda kolisinin bulunduğu bir tır yardım malzemesi hazırlanıyor. En kısa sürede bu yardımları oradaki mağdur ve mazlum kardeşlerimize ulaştıracağız.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEPREMZEDELERE, BİN, 250, KOLİLİK, YARDIM,
Yorumlar
Haber Yazılımı