Haber Detayı
28 Temmuz 2021 - Çarşamba 17:40
 
DEVA basın turunda
DEVA Partisi İl Başkan Melik Müjdeci, Merkez İlçe Başkanı Şehmus Yılmaz, Tanıtım ve Halkla İlişkiler Başkanı Adnan Kavuştur, basın turu kapsamında gazetemizi ziyaret ettiler.
GÜNDEM Haberi
DEVA basın turunda

DEVA Partisi İl Başkan Melik Müjdeci:

-“Herkesin partisiyiz”

-“İktidar olmak için kurulduk”

-“Yandaştan vatandaşa sıra gelmiyor”

-“Tasarruf saraydan uçaktan yapılır”

-“En büyük sorunumuz ekonomi”

 

Ziyarette Batman ve ülke gündemiyle ilgili değerlendirme yapan Başkan Müjdeci, esnaf ziyaretlerinde

“Bu iktidar değişsin, Ali Babacan’ı beğeniyoruz, DEVA Partisi’ni takip ediyoruz ve çalışmalarını beğeniyoruz” talepleriyle karşılaşıyoruz” dedi.

 

 

DEVA’da çok renkliliğin olduğunu belirten Müjdeci, ittifakla ilgili açıklama yaptı. Müjdeci, DEVA’nın kuruluş amacının ittifak değil, iktidar olmak için kurulduğunu, DEVA’da sağcı solcu ayrımı olmadığını, herkesin partisi olduklarını söyledi.

 

“EN BÜYÜK SORUNUMUZ EKONOMİ”

Ülke ve Batman gündemini değerlendiren Müjdeci şunları söyledi: “En büyük sorunumuz ekonomi, esnaf ve vatandaş çok zor durumda, borçlarını ödeyemeyen esnaf var, esnafa destek çıkılması gerekir, umarız bu konuda devletimiz esnafa destek çıkar, adalet sağlanırsa ciddi yatırım yapılır. Biz şuan Avrupa’nın en yüksek faiziyle kredi alan ülkeyiz. Dünyada 7. sıradayız, milli gelir nasıl artar. Ülkede biz yaşıyoruz, ülke bunu hak etmiyor. Devlet birey için vardır, yandaştan vatandaşa sıra gelmiyor.”

 

Cumhurbaşkanlığı genelgesiyle tasarruf tedbirleri kapsamında yerel gazetelerin aboneliklerinin kesilmesine değinen Müjdeci, “Yerel basının yanındayız. Gazetelere verilen ufak rakamlar tasarruf yapılmaz. Tasarruf saraydan, uçaklardan yapılır. Yerel basına gelince mi tasarruf olunur. Bu tasarruf değil yerel medyayı susturmaktır” dedi.

 

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: DEVA, basın, turunda,
Yorumlar
Haber Yazılımı