Haber Detayı
01 Temmuz 2020 - Çarşamba 13:22 Bu haber 1245 kez okundu
 
Hasankeyf'te su sporları festivali düzenlenecek
Batman’ın tarihi antik kenti Hasankeyf’te su sporları festivali düzenlenecek. Ilısu Veysel Eroğlu Baraj gölünün dolması sonrası Batman’ın antik kenti Hasankeyf’te Batman Valiliği öncülüğünde yapılması planlanan “Hasankeyf Su Sporları Festivali” hazırlık toplantısı Batman Valisi Hulusi Şahin başkanlığında yapıldı.
GÜNDEM Haberi
Hasankeyf'te su sporları festivali düzenlenecek

 

 Toplantıya Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak da telekonferans yöntemi ile katıldığı toplantıda eylül ayında düzenlenecek festivaldeki etkinler ele alındı.

Hasankeyf’te tarih ve kültür turizminin yanı sıra farklı turizm seçeneklerinin geliştirilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Eylül ayında düzenlenmesi planlanan su sporları festivali için yürütülecek çalışmalar görüşüldü.

Su sporları alanında faaliyet gösteren bazı firmaların yetkilileri, Dragon yarışları, Kano, Kürek, Yelken ve Yamaç Paraşütü sporu ile alakalı sunum yaptı. Ayrıca telekonferans yöntemi ile toplantıya katılan Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak ve federasyon yetkilileri düzenlenecek yarışmalara ilişkin deneyimlerini paylaştı.

Toplantıya; Hasankeyf Kaymakamı Haluk Koç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdulkadir Özer,  Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, Müze Müdürü Şehmus Genç, Belediye Spor İşleri Müdürlüğü, İl Kültür Turizm Müdürlüğü yetkilileri, su sporları ve yamaç paraşütü alanında faaliyet gösteren bazı firmaların yetkilileri katıldı.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: Hasankeyf'te, su, sporları, festivali, düzenlenecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı