Haber Detayı
22 Mayıs 2020 - Cuma 17:11 Bu haber 908 kez okundu
 
HÜDA PAR’dan Bayram mesajı
HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
GÜNDEM Haberi
HÜDA PAR’dan Bayram mesajı

 

  Şahin mesajında şunları söyledi: “Bir yandan mübarek Ramazan ayını geride bırakmanın hüznünü yaşarken, öte taraftan Ramazan Bayramı’na ulaşmanın süruru içerisindeyiz. Evvela bayramın, tüm İslam âlemine ve insanlık ailesine sulh ve selamet, huzur ve sükûnet getirmesini Allah’tan niyaz ediyoruz. 

Malum olduğu üzere dünyayı etkisi altına alan coronavirüs salgını hala devam ediyor. Bundan dolayı bu sene Ramazan bayramını evlerimizde geçireceğiz. Bayramda evlerden çıkamamamız, bayramlık sevinçlerimize gölge düşürse de İslam’ın şiarlarından olan Ramazan Bayramı’nı bir ibadet neşesiyle karşılamamız gerektiğinin bilincindeyiz.

Bayram, bizler için sevinç, mutluluk ve huzur günleridir; dost, akraba ve vatandaşlarımızın hal ve hatırını sorma zamanlarıdır. Bu bayram, diğer bayramlardan farklı olsa bile bizler inşallah bayramı en güzel bir şekilde geçireceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Ramazan Bayramı’nın milletimize ve memleketimize hayırlar getirmesine, coronavirüs salgınından kurtulmamıza, dirilişe, kardeşliğe, vahdete, İslam coğrafyasının sükûnete ermesine ve ümmetin içinde bulunduğu tefrika ve işgallerden kurtuluşuna vesile olmasını Rabbimizden diliyor, hemşerilerimiz başta olmak üzere tüm Müslümanların bayramını kutluyoruz” dedi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: HÜDA, PAR’dan, Bayram, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı