Haber Detayı
07 Ağustos 2020 - Cuma 14:07 Bu haber 6755 kez okundu
 
İhmal bir kadının canına mal oldu, ameliyattan çıkamadı
Batman’da özel bir hastanede 4. çocuğunun doğumuna giren anne hayatını kaybetti. Acılı baba, hastanede ihmallerin olduğunu ve hastane yetkililerinden davacı olduğunu söyledi.
GÜNDEM Haberi
İhmal bir kadının canına mal oldu, ameliyattan çıkamadı

Siirt’in Kurtalan ilçesinde ikamet eden 33 yaşındaki Emine Erbek 4.çocuğunu doğurmak için Batman’da özel bir hastaneye geldi. Sezaryen ile çocuğunu dünyaya getiren Erbek, yanlış tedavi uygulandığı için hayatını kaybettiği iddia edildi.

Emine Erbe’in eşi Özcan Erbek: “Batman’daki bir hastane başımıza böyle bir bela getirdi. Başkası bu acıyı yaşamasın. Hastaneye dava açtık, savcılığa başvurduk. Hastamızı bir hafta önce kaybettik. Ameliyat esnasında ihmaller oldu ve ameliyat ekibi kendi aralarında bilgi sakladı, buna bağlı olarak yanlış tedavi oldu, akciğerde sönme ve hastanın kalbi durdu. Bunu geç fark ettiler, müdahaleyi dışarıdan gelen bir doktor yaptı.  Epikriz raporu almak için hastaneye başvurduk. Hastane yetkililer savcı ile gelin dedi bize. Tehditvari ve olayı örtbas etmek için çaba sarf ettiler. Sağlık bakanlığına ve yetkili makamlara sesimizi duyurmak istiyoruz. Bizim canımız yandı, başkanının canı yanmasın” dedi.

DÖRT ÇOCUĞUMLA TEK BAŞIMA KALDIM

Hiçbir sağlık sorunu olmayan eşinin hastane hatası nedeniyle vefat ettiğini söyleyen acılı baba Özcan Erbek hastaneye dava açtı. Olayla ilgili ise soruşturma başlatıldı. Emine Erbek Batman'daki özel bir hastanede sezaryen ile 4. çocuğunu dünyaya getirdi. Narkozun etkisi ile uyanmadığı söylenen anne bir sonraki gün başka hastaneden gelen doktorların müdahalesine rağmen kaybedildi.  Eşinin ölümüyle şoke olduğunu söyleyen Özcan Erbek, hastanenin ihmali ve hatası olduğunu söyleyerek şikayetçi oldu. Dört çocuğu ile tek başına kaldığını belirten Erbek, “Eşimin durumunun iyi olduğunu ve verilen narkozun etkisiyle henüz uyanmadığı söylendi. Bir gün sonra başka hastaneden getirilen doktorlar müdahale etti. Eşim yoğun bakımdaki tedaviye rağmen Kurban Bayramı'nın birinci günü yaşam mücadelesini kaybetti” dedi.

EŞİM YÜRÜYEREK HASTANEYE GİTTİ

Eşinin hastaneye yürüyerek gittiğini ifade eden Erbek: “Eşim, hastanede yaşanan ihmallerden ötürü hayatını kaybetti. Ameliyat esnasında, ekibin kontrolü kaybettiği gerçek, bu esnada farklı hastanelerden doktorlar çağrıldı. Bu doktorlar ile görüşme yaptığımızda bize ameliyat esnasında eşimin kalbinin durduğunu ve akciğerde sönme olduğunu, bu sebeple bitkisel hayata girdiğini söylediler. Eşim daha sonra farklı bir hastaneye sevk edildi. Eşim yoğun bakımda kaldı ancak yaşama tutunamadı. Dört çocuğumla tek başıma kaldım. Annem yeni doğan çocuğuma bakıyor. Ben ise diğer çocuklarıma bakıyorum. Eşimin sağlık sorunu yoktu. Ben bunun takipçisi olacağım, hukuki tüm işlemleri yapacağım. Batman Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundum” diye konuştu.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: İhmal, bir, kadının, canına, mal, oldu,, ameliyattan, çıkamadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı