Haber Detayı
19 Ocak 2022 - Çarşamba 12:47
 
ÖĞRENCİLERİN GELECEĞİ İÇİN FISTIK FİDANI DİKİLDİ
Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir’in öncülüğünde ve Batman İl Özel İdaresinin koordinesinde Batman Üniversitesi, Batman Tarım İl Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı iş birliğinde fıstık fidanı dikimi gerçekleştirildi.
ASAYİŞ Haberi
ÖĞRENCİLERİN GELECEĞİ İÇİN FISTIK FİDANI DİKİLDİ

Batı Raman Yerleşkesi Rektörlük Binası önünde gerçekleştirilen fidan dikimine Batman Tarım İl Müdürü Mehmet Gün, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Filiz Akbaş, Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Timi ile Mehmetçikler, daire başkanları ile akademik ve idari personel katıldı. 

‘ÖĞRENCİLERİMİZİN SADECE BUGÜNÜNÜ DEĞİL YARINLARINI DA PLANLIYORUZ’
Fıstık fidanı dikimine katılan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, fidan dikimi yaparak fidanlara can sularını verdi. Fıstık fidanı dikiminin daha yeşil bir Batman ve kampüs alanı oluşturulması açısından son derece önemli olduğunu vurgulayan Rektör Demir, bu etkinliğin çeşitli kurumların iş birliğinde gerçekleştirilmesinin etkinliğe katılımın artırılmasına ve etkinlik alanının genişletilmesine fayda sağladığını söyledi. Fidan dikimi ile ilerleyen yıllarda üniversitemize ve Batman Üniversitesinde öğrenim gören öğrencilere büyük faydalar sunulacağını anlatan Rektör Demir, fıstık hasatından elde edilen gelirlerle öğrencilere yönelik çeşitli çalışmalar yürütüleceğini dile getirdi. Elde edilen gelirlerin bir kısmı ile öğrencilere öğrenim bursu vermeyi planladıklarını belirten Rektör Demir, düzenlenen bu etkinlikle uzun vadede öğrencilerin eğitimine yatırım yaptıklarını ifade etti.  

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: ÖĞRENCİLERİN, GELECEĞİ, İÇİN, FISTIK, FİDANI, DİKİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı