Haber Detayı
21 Ocak 2022 - Cuma 16:05
 
REKTÖR DEMİR, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE GÖRÜŞTÜ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla gerçekleştirilen Adnan Menderes Demokrasi Müzesinin açılışına katılan Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, müze açılışının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Rektör Demir ve Cumhurbaşkanı’na Batman Üniversitesi ile ilgili çeşitli konularda istişarelerde bulundular.
YAŞAM Haberi
REKTÖR DEMİR, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE GÖRÜŞTÜ

Batman Üniversitesinin gelişimi için yaptıkları çalışmalardan söz eden Rektör Prof. Dr. İdris Demir, çalışmaların üniversite ve il kalkınmasına destek olmasının yanı sıra öğrencilerin memnuniyeti için yürütüldüğünü anlattı.  Batman Üniversitesi personel ve öğrencilerden gelen taleplerin değerlendirildiğini belirten Rektör Demir, gelen talepler doğrultusunda Batman Üniversitesinin ihtiyaçlarının tespit edilip giderilmeye çalışıldığını ifade etti.
Batman Üniversitesi olarak bölgesel kalkınmaya destek vermek adına Batman da bulunan kurum ve kuruluşlarla çeşitli iş birliği çalışmaları yürüttüklerini vurgulayan Rektör Demir, enerji alanında pilot üniversite seçilen Batman Üniversitesinin bölgesel kalkınma çalışmalarına hızla devam ettiğini kaydetti. Batman Üniversitesine verilen enerji alanında ihtisaslaşma payesinin TRC3 Bölgesinde bulunan Batman gelişimi için son derece önemli olduğunun altını çizen Rektör Demir, Batman’ın enerji potansiyelini açığa çıkaracak proje çalışmalarının Batman Üniversitesi tarafından değerlendirildiğini sözlerine ekledi.

 

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: REKTÖR, DEMİR,, CUMHURBAŞKANI, ERDOĞAN, İLE, GÖRÜŞTÜ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı