Haber Detayı
21 Haziran 2020 - Pazar 13:38 Bu haber 2149 kez okundu
 
SES’ten korona açıklaması
SES’ten korona açıklaması
SAĞLIK Haberi
SES’ten korona açıklaması

 

SES Batman Şube Başkanlığı korona ile ilgili uyarılarda bulunarak açıklama yaptı. Şube Başkanı Deniz Topkan tarafından yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

1 Haziran sonrasında alınmayan tüm tedbirlerin ve devre dışı bırakılan tüm tedbirlerin bir sonucu olarak da enfekte olan sağlık emekçisi sayısında da önemli artışlar yaşanmaktadır. Sağlık Bakanlığı sağlık emekçilerini ve halkı koruma sorumluluğunun bir parçası olarak:

–  Sağlık emekçilerine 5 günde bir test yapılmasını sağlamalı,

– Temaslı ve enfekte olan sağlık emekçilerinin korunması için tüm tedbirler ikirciksiz yerine getirilmeli

– Sağlık Bakanlığı enfekte sağlık emekçilerine ilişkin bilgiyi sendikalar meslek örgütleri ve kamuoyu ile paylaşmalıdır.

– 1 Haziran sonrası bilimsel verilere dayanmayan ve gerekli hazırlıkların hiç biri yerine getirilmeden başlatılan yeniden açılma sürecine ilişkin Sendikamızın ve meslek örgütlerinin uyarıları dikkate alınmalı, yeni vaka sayıları göz önünde bulundurularak süreç tekrar düzenlenmelidir.

-Günlük yeni vaka sayısının 200 ile ifade edildiği ilimiz de, toplam vaka sayısı 1700 ü geçmiş bulunmakta sokağa maskesiz çıkarsanız ceza keseriz gibi sıradan yaklaşımları bırakıp halkın sağlığını önceleyen bilimsel kararların uygulanmasını bekliyoruz.

Batman halkına çağrımız kendi sağlıklarına sahip çıkarak kendi tedbirlerini almaları yönündedir.

-Bulaşın en yoğun olduğu hastanelere Acil durumların dışın da gidilmemelidir

-Ticaret odasının. Esnaf oda ve birliklerinin esnafa çağrı yaparak 1 hafta boyunca tedbir amaçlı toplu yaşam alanlarının olduğu iş yerlerini kapatma yönün de tavsiye kararları almalarıdır.

-El yıkama, temastan uzak durma, maske takma, sosyal mesafeye uyma Toplu alanlar da bulunmama aynı özverili yaklaşım ısrarla sürdürülmelidir.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: SES’ten, korona, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı