Haber Detayı
05 Kasım 2021 - Cuma 14:56
 
Stüdyo ve Fotoğraf çekimleri fiyat artışında bulundu
Batman’da yıllardır vesikalık ve stüdyo çekimleri yapan fotoğrafçılar 5 yılın ardından fotoğraf çekimlerine fiyat artışında bulundular.
GÜNDEM Haberi
Stüdyo ve Fotoğraf çekimleri fiyat artışında bulundu

Kenan Fotoğraf işletmecisi Veysi yıldız “Pandemi döneminde yükselen kiralar kapatılan iş yerlerinde 1 yıl boyunca sağlıklı çalışılmadı. Bu nedenden ötürü dükkan kiralarına yapılan zamlar malzemelerin stoktaki fiyatların üstüne çıktığını gören batmandaki fotoğrafçılar bir oluşum içerisinde yaşadıkları zararı dile getirildi. 5 yıldan sonra bir adım atarak tüm fotoğrafçılarla bir araya gelerek fotoğraf çekimlerinde fiyat artışı için karar aldık. 5 yılın ardından ilk defa böyle bir zam uyguluyoruz. Zam kararını almasaydık dükkan kiraların ise artık karşılamayacağımız noktaya geldik” dedi.

Aynı sektörde çalışan düğün nişan kına söz çekimleri yapan Veysel Eren ise “

Bu ay içerisinde yapılan zamları dikkate alarak VEYSİ YIldız’ın başlatığı oluşuma destek olduk. bu durumu hep beraber çözüm üreterek tüm fotoğrafçı arkadaşlarımız için bu günden sonra yeni fiyatlara geçildiğini düğün kına nişan söz gibi çekimlerde fiyatlarında bir artışa gittik. 5 yıldan sonra ilk defa Batmanda zam yapıldığını ve artık tüm fotoğrafçılar birlik içinde kalacaklarını ifade ettiler” diye konuştu.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: Stüdyo, ve, Fotoğraf, çekimleri, fiyat, artışında, bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı