Haber Detayı
13 Ocak 2022 - Perşembe 17:49
 
TDO Derneği kuruldu
Türk Dünyası Ocakları ( TDO) Sosyal Kültürel Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, Batman’da basın mensuplarıyla bir araya geldi.
GÜNDEM Haberi
TDO Derneği kuruldu

 

Düzenlenen etkinliğe Türk Dünyası Ocakları Derneği Genel Başkanı Abdullah Musa Kendir, İl Başkanı İrfan Coşkun, Teşkilat Başkanı Ahmet Savaş Karaaslan, Güneydoğu Bölge Başkanı Servet Yaka ve üyeler katıldı. Burada konuşan Genel Başkan Kendir, Türk Dünyası Ocakları Derneği olarak Yurtiçi ve yurt dışı olmak üzere toplamda 25 bin üyelerinin olduğunu belirtti.

Yaklaşık 5 bin civarında da Batman’da üyelerinin olduğunu kaydeden Kendir, “ 2023 vizyonuna hazırlık yaparak ilerlemeye devam ediyoruz. Bu anlamda teşkilat olarak 3 vizyonumuz var. Hiçbir siyasi partinin ve hiçbir teşkilatın 3 vizyonu yok. Bizim birinci vizyonumuz, 782 bin kilometre Türkiye yüzölçümüne sahip olan vatan toprağında 81 vilayet, 976 ilçesiyle beraber kurulumudur. İkinci vizyonumuz, bütün Türk devletlerinin, Kafkasları oluşturduğumuz zaman ikinci vizyonumuzdur. Üçüncü vizyonumuz da bütün dünya teşkilatlarında ve dünya ülkelerinde varlığımızdır. Bizim Türk Devletimizi ve Türk Milletimizi dünyaya ve kamuoyuna duyurmaktır” dedi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: TDO, Derneği, kuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı