Haber Detayı
17 Temmuz 2018 - Salı 14:08 Bu haber 3869 kez okundu
 
Turistlere kemençeli karşılama
Atlıhan Park Hotel ve Esenyel Tur destekleriyle alternatif turizm amacıyla ilimize trenle gelen 25 yerli turist Batman Garında çiçeklerle karşılandı.
TURİZM Haberi
Turistlere kemençeli karşılama

 

 

 Kemençe ve türküler eşliğinde karşılanan kafile halay çekip eğlendi.  Atlıhan Park Genel Müdürü Abdullah Çimen kafileyi temsilen Esenyel Tur sahibi Yasemin Kocaman’a çiçek takdim ettikten sonra halaya dahil olarak mutluluklarını paylaştı. 

 

 

Gardaki karşılamada, TÜRSAB Güneydoğu Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Şemsettin Yıldız, ( BADOK)  Batman Doğal Yaşamı Koruma derneği Başkanı Emin Bulut da yer alarak destek verdiler.

 

 

 Ankara’dan yola çıkan ve Güney Expresi isimli trenle Batman’a gelen gruba Avrupa’dan gelen Türk kökenli turistler de dahil oldu.

 

İlimize ulaşan 25 kişilik turist kafilesi adına konuşan Esenyel Tur Sahibi Kocaman, “ Sayın Otel Müdürü Abdullah Bey’in bir isteği vardı “ Batman’a gelin, Batman’dan geçin” diye; ben de “ Neden olmasın” dedim ve Hasankeyf’i de ilave ederek bu bölgeyi çok iyi tanıtmak istiyorum. Esenyel Turizm olarak bir ilke imza atmış olduk. İnşallah bundan sonra da bunun devamı gelecek. İlk durağımız Batman Garı, sonra Van’a geçeceğiz. Van’ın güzelliklerini tanıtalım ülkemizi tanıtalım herkese. Çünkü biz turizmciler tur yaparken GAP’a gidiyoruz dediğimiz zaman herkes korkuyor. Ben bu korkuyu yenmek istiyorum. Çünkü hepiniz bizim canımızsınız, hepinizi çok seviyoruz. Bu yörenin halkı misafirperver, kucak açıyor insanlara. Kimse buradan korkmasın” Dedi. 

 

 

Kafileyi çiçeklerle karşılayan Otel Genel Müdürü Çimen de, “Misafirlerimizi Batman’da ağırlamaktan onur ve mutluluk duymaktayız. Hepsine hoş geldiniz diyorum. Daha önce alternatif turizm adına  Güney Expresi ile bir GAP turu yapmayı düşünüyordum. Bu da yazın tüm medyaya yansımıştı. Şimdi bu anlaşmayı Esenyel Tur ile yaptım. Tur sahibi  dostum Yasemin Kocaman Hanımefendi ile birlikte çalıştığımız için bunu kendisiyle gerçekleştirme şansına sahip olduk. Ankaradan gelen misafirlerimizin yarısı Avrupa’dan, yani Almanya üzerinden geldiler ve yarısı da Ankara’dan ilave oldu.  Bu misafirlerimizle bölgede kültür turizmi yapacağız. 5 Gün sürecek. Önce Van, Doğubayazıt, İran sınırında bir turistik güzergah ve Ahlat’ı gezdikten sonra tekrar Batman’a dönecekler. Ardından Hasankeyf, Midyat gibi yerleri de gezme şansları olacak. Bize katılıp şeref verdikleri için hepsine teşekkür ederim” Dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Turistlere, kemençeli, karşılama,
Yorumlar
Haber Yazılımı