Haber Detayı
16 Mayıs 2022 - Pazartesi 15:07
 
YAŞAM HASTANESİ’NDEN BAŞARILI GÖZ OPERASYONU
86 yaşında uzun zamandır görme kaybı yaşan hasta, Yaşam Hastanesi’nde geçirdiği başarılı operasyon ile yaşama artık daha sağlıklı bakıyor.
SAĞLIK Haberi
YAŞAM HASTANESİ’NDEN BAŞARILI GÖZ OPERASYONU

Yaşam Hastanesi Göz Hastalıkları polikliniğinde başarılı bir göz ameliyatı gerçekleştirildi.

86 yaşında uzun zamandır görme kaybı yaşayan hastaya gerçekleştirilen operasyon ile hasta sağlığına kavuştu.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Özel Batman Yaşam Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Çelik “86 yaşında kadın hastamız uzun zamandır her iki gözde görememe, ağrı, kızarıklık şikayetleri üzerine polikliniğimize başvurdu.

Yapılan muayenede sağ göz görme el hareketi düzeyinde, sol göz görme ışık hissi düzeyindeydi. Her iki gözünde ileri derecede katarakt vardı. Ayrıca göz içi iltihabına bağlı olarak her iki gözde etkilenme mevcuttu. Sol gözde gözbebeği katarakta yapışık durumdaydı. Göz bebeği bu nedenle çok iyi büyüyemiyordu. Hastaya başarılı bir katarakt operasyonu uyguladık. Ameliyatı çok zor olmasına rağmen gayet başarılı bir şekilde gerçekleştirerek, Lazer ile kataraktını temizledik. Hastamıza sağlıklı bir ömür diliyorum.

Hastaların göz muayenelerini aksatmamalarını ve kataraktı bu kadar bekletmeden vaktinde ameliyat olmalarını belirtmekte fayda görüyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: YAŞAM, HASTANESİ’NDEN, BAŞARILI, GÖZ, OPERASYONU,
Yorumlar
Haber Yazılımı