Haber Detayı
18 Mayıs 2022 - Çarşamba 20:25
 
Yen Vali Canalp görevine başladı
Edirne Valiliği görevinde Batman’a Vali olarak atanan Ekrem Canalp Batman’daki görevine başladı.
GÜNDEM Haberi
Yen Vali Canalp görevine başladı

‘Halkla iç içe olacağım’

Öğle saatlerinde Batman’a gelen Vali Canalp için Batman Valiliği bahçesinde karşılama töreni düzenledi. Protokol yolu yerine Vali konuk evinden karşılama alanına cadde üzerinden gelen Vali Canalp ilk selamlamasını vatandaşlarla yaptı. Kendisini bekleyenlerle tek tek selamlaşarak ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

‘SİZLERDEN BİRİSİ OLACAĞIM’

Valilik makamı girişinde gazetecilere açıklamada bulunan Vali Canalp “3.5 yıl süren Edirne Valiliğinden sonra ikinci Valilik görevi olarak Batman’da Vali olarak göreve başlamanın mutluğunu yaşıyorum. Beni Doğunun incisi Batman’a Vali olarak görevlendirmeyi layık gören başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve İç işleri Bakanı Süleyman Soylu’ya şükranlarımı arz etmek istiyorum. Devletin temel görevi halkının temel refahını huzurunu esenliğini temin etmektir. Bunu yapabilmek içinde mutlaka ama mutlaka hepimizin yeni uğraşlar yeni işler yeni projelerin arkasından koşmamız gerekiyor. Bizler kendi illerimizin gelişimini hızlandırmak yürüyenleri koşturmak, koşanları daha da hızlı kılabilmek için sürekli ama sürekli uğraş çaba ve gayret içinde olmamız gerekiyor.

‘İKİ GÖREV OMUZLARIMIZDADIR’

Bu çerçeve içerisinde buradan bütün mesai arkadaşlarıma bütün kamu görevlilerine şunu ifade etmek isterim. Bizim üzerimize düşen görev sorumluluk kamuya hizmet etmektir. Devletin üzerine düşen temel görev vatandaşımızın huzurunu güvenliğini esenliğini sağlamaktır. Batman’da da bundan sonraki dönem için de yapmış olduğumuz bütün işlerde halkımızla beraber halkımızla iç içe pek çok işin uğraşın peşinde koşturma imkanına kavuşmuş olacağız. Batman’da beni bekleyen iki görev birden var. Biri Batman Valiliği ve aynı zamanda belediye başkanlığı gibi bir görevde omuzlarımızdadır. Her iki görevinde içeriği ne olursa olsun halkla beraber olmayı, halkla iç içe olmayı halktan bir insan, halktan birisi olmayı gerekli ve zorunlu görüyorum. Buradan bütün Batmanlılara bu sözü vermek isterim. Görevde kaldığım süre içerisinde sizlerden birisi olacağım. Halkın içerisinde olacağım. Ve halk olacağım.”

ESNAFI GEZDİ, VATANDAŞLARLA SOHBET ETTİ

Edirne Valiliğinden Batman Valiliğine atanan Vali Ekrem Canalp göreve başlamadan önce Diyarbakır caddesi üzerindeki esnafı ziyaret etti ve vatandaşlarla sohbet etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yen, Vali, Canalp, görevine, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı