Yazı Detayı
10 Haziran 2021 - Perşembe 10:46
 
‘Araştırma Hastanesi’ değil ‘Rant Hastanesi’
Bulut Kutlu
bulutkutlu72@hotmail.com
 
 

 

Batman İl Sağlık Müdürlüğü ve hastanenin adı yıllardır hep yolsuzluk ve rant ile anıldı. Sağlık bakanlığı müfettişleri il sağlık müdürlüğü hakkında 62 sayfalık rapor hazırladı.

Batman İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu’nun görev süresi uzatıldı. Batman Kamu Hastaneleri Başkanı Hakkı Ural ise istifa etti. Uzun süredir gündemde olan sağlık müdürünün görevinden alınıp alınmayacağı merak konusu olmuştu. Hafta içinde Batman İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu’da görevde kalmak için Ankara’ya gidip bazı temaslarda bulundu ve görev süresini uzatmayı da başardı.  Bazı yöneticilerle anlaşamayan Pamukçu Ankara’daki siyasilerle temasa geçip görevine davam ederken, Kamu Hastaneleri Başkanı Hakkı Ural ise görevinden istifa etti. Hakan Pamukçu’nun göreve devam etmesinde tabi ki de rant var, hem de işin içinde siyasiler bazı iş adamları var.

GELİN ŞİMDİ HEP BERABER HASTANEDE NELER OLMUŞ BAKALIM

Öncelikle bu önemli konuya değinmek istiyorum. Batman Bölge Devlet Hastanesi yapıldığında kapının girişini bilerek yanlış yere yaptılar. Çünkü rant vardı.

Şimdi ise sağlık il müdürü yine yanlış yere kapı açtı. Çünkü yine rant var orada.  Çok büyük paralardan söz ediliyor kapının orada açılması için… İnanılmaz bir rant var gerçekten…

Ve şuan yeni kapının hemen önündeki dükkan kiraları dudak uçuklatıyor. Resmi yollarla valiyi dahi yanılttın.

Şunu sormak istiyorum; orada kapı neden açıldı kime rant sağlanıyor?

Neye karşılık sana müdürlük geri verildi?

Kim sana Eğitim Araştırma Hastanesinin Başhekimini görevden al dedi?

Başhekimi görevden alıp nereye başkan yapacaksın?

Madem o kadar devleti düşündün neden kendine yakın bazı cemaat adamlarını kurtarmak için onları akladın, emekli ettin.

Sağlık müdürlüğünde yolsuzluk olduğu için müfettiş raporu geldi mi gelmedi mi?

Sağlık müdürü dahi birçok kişiye kınama yazısı yazıldı mı yazılmadı mı?

Senin döneminde 6 mutemet hakkında yolsuzluk soruşturması açılmadı mı? Haberin var bunlardan. Müfettiş raporu öncesi de iki kişiyi de emekli ettin, dört kişiyi işten attın.

Ayrıca müfettiş bunlar hakkında adli dava açtı mı açmadı mı? Kim araya girdi?

Sağlık Bakanlığı Müfettişleri tarafından hazırlanan raporda da 180 bin TL ceza kime kesildi?

Eğitim araştırma hastanesi çocuk yoğun bakım ünitesinde hastane enfeksiyonundan dolayı iki çocuk yaşamını yitirdi ve halen hastanede enfeksiyonunun devam ettiği, ancak olayın örtbas edildiği doğru mu?

İL MÜDÜRÜ HERKESLE KAVGALI

Kamu Hastaneler Birliği Başkanı ile bilerek kavga ettin, onun yerine sana yakın olan ismi getireceksin. Kamu Hastaneler birliği başkanı sırf senin safında olmadığı için mi onunla uğraştın, bir çok yere şikayet ettin.  Kamu Hastaneler birliği Başkanına cephe aldın, iş yaptırmadın ve sonunda dayanamadı istifa etti.

Önemli bir not daha; Batman Bölge Devlet Hastanesinin önceki müdürü hakkında yapılan iddialarla ilgili de mutemetlerin nitelikli dolandırıcılık yaptıkları tespit edildi. Müdür temize çıktı.

Şunu da belirteyim; birçok doktor 4 ay önce Ak Parti İl Başkanlığına gitti. Tüm yolsuzluk ve rantları anlattı. Ama nafile kimse oralı bile olmadı.  Nice uzman doktor tayin istiyor.  Sendikalı olan ve senden yana olan kişiler mesai yazdı mı yazmadı mı? Başhekim ve yardımcıları kendilerine yüksek döner sermaye almak için kendilerini öncelikli birimlerde gösterdiler mi?

Muhakkak bir savcı çıkıp bunların hesabını soracaktır. Devletin parasını böyle çarçur edilmesine izin vermeyeceklerdir. İşin içinde kim varsa inşallah hesabını sorarlar…

 
Etiketler: , , ‘Araştırma, Hastanesi’, değil, ‘Rant, Hastanesi’,
Yorumlar
Haber Yazılımı