Haber Detayı
09 Kasım 2020 - Pazartesi 13:28 Bu haber 3503 kez okundu
 
45 yaşındaki hasta kolon kanserini yendi
Batman Bölge Devlet Hastanesi’nde tedavi edilen kolon kanseri hasta kanseri yendi.
SAĞLIK Haberi
45 yaşındaki hasta kolon kanserini yendi

Karın ağrısı şikayeti ile Batman Bölge Devlet Hastanesi’ne başvuran 45 yaşındaki Ayşe Akdemir isimli hastanın yapılan detaylı değerlendirilmesi ve kolonoskopisinde kolon kanseri tanısı konuldu. Başarılı ameliyatın ardından sağlığına kavuşan hasta taburcu edildi.

Ameliyatı gerçekleştiren Batman Bölge Devlet Hastanesi doktorlarından Gastroenteroloji Cerrahi Uzmanı Op.Dr Üsküdar Berkay Çaralan ve Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Cemil Kuba, “Kolon kanseri tedavi edilebilir bir hastalıktır ve mevcut şartlarda her türlü altyapıya sahip olarak başarılı bir şekilde takibi yapılmaktadır” dedi.

“Çocuklarımı bir daha göremeyeceğim diye korktum”

Zorlu bir süreci atlatarak sağlığına kavuşan 45 yaşındaki Ayşe Akdemir, “ Kolon kanseri olduğumu öğrendiğimde aklıma ilk gelen çocuklarımı bir daha göremeyeceğim korkusuydu. İnsan kanser olduğunu öğrendiğinde ismi bile insanın azmini bitiriyor ve bu tür ameliyatlar sanki sadece büyük merkezlerde başarıyla yapılıyormuş gibi bir düşünce oluşuyor insanda. Fakat gördüm ki, başka illere gitmeye gerek yokmuş. Ameliyatımı başarıyla gerçekleştiren başta doktorlarıma ve tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: 45, yaşındaki, hasta, kolon, kanserini, yendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı