Haber Detayı
07 Mayıs 2021 - Cuma 11:22 Bu haber 1532 kez okundu
 
Batman ve ilçelerde pazarlar kurulabilecek
Batman Valisi Hulusi Şahin başkanlığında İçişleri Bakanlığı Pazar Yerleri Genelgesi doğrultusunda ilde pazar yerleri ile ilgili alınacak tedbirler ve yapılacak düzenlemeler masaya yatırıldı.
GÜNDEM Haberi
Batman ve ilçelerde pazarlar kurulabilecek

 

Valilik açıklamasında, tam kapanma dönemi içerisinde 8 ve 15 Mayıs tarihlerine denk gelen cumartesi günleri saat 10.00-17.00 arasında sadece yaş sebze ve meyve ile fide satışı yapılabileceği belirtildi.

Pazar yerleri için alınacak tedbirler ve yapılacak düzenlemelerin görüşüldüğü toplantıda, il merkezinde 15 mahalle ve Beşiri ilçesi merkez ve İki köprü beldesi, Kozluk, Hasankeyf ve Gercüş’te pandemi kuralları dikkate alınarak, nüfus yoğunluğu fazla olan mahallelerde ve vatandaşların kolaylıkla ulaşabileceği noktalarda pazarların kurulacağı ifade edildi. 

Kurulacak olan her pazar noktasında 15 zabıta ve 5 özel güvenlik görevlisinin görev yapacağı ifade edilen açıklamada, pazara katılacak esnafın HES kodu sorgulamasının yapılacağı, semt pazarında hizmet verecek olan pazarcı esnafının satılan ürünlerin ambalajlamasının kendileri tarafından yapılması konusunda gerekli uyarıların yapılacağı kaydedildi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: Batman, ve, ilçelerde, pazarlar, kurulabilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı