Haber Detayı
18 Aralık 2019 - Çarşamba 13:49 Bu haber 5745 kez okundu
 
Kadına şiddet masaya yatırıldı
Kadına şiddet masaya yatırıldı
GÜNDEM Haberi
Kadına şiddet masaya yatırıldı

 

Vali Hulusi Şahin Başkanlığı’ndaki toplantıda, 6 bakanlığın imzasıyla yürürlüğe giren 75 maddelik ‘2020-2021 Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon planı’ kamuoyuna açıklandı.

Batman Valisi Hulusi Şahin, Valilik Toplantı Salonu’nda ilgili bakanlıklar tarafından hazırlanan 75 maddelik ‘2020-2021 Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon planı’ eylem planı ile çalışma ve değerlendirmeleri kamuoyuyla paylaştı. Vali Şahin Başkanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıya, Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutanı İsa Çakmak, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, İl Müftüsü Turgut Erhan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Ümit Çiçek ve diğer ilgili kurum temsilcileri katıldı.

8 İLDE EŞZAMANLI AÇIKLAMA

8 ilde eş zamanlı olarak yapılan toplantıda konuşan Vali Şahin, toplantı ile ilgili ilgi verdikten sonra, “Bu toplantıda Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele alanında çalışan tüm kurumların 2019 yılı verileri değerlendirilerek mevcut duruma ilişkin analizler yapılacak. Son dönemde yaşanan üzücü olayların analizleri de yapılarak, benzer nitelikte olayların yaşanmaması için alınması gereken tedbirler değerlendirilecek ve bunlar üzerinde yoğunlaşılacaktır.  Benzer nitelikte birer toplantıda, 20 Aralık 2019 Cuma günü saat 10.00’da tüm ilçelerimizde, Kaymakamlarımızın başkanlığında yapılacaktır. Değerli arkadaşlar bu hususta bu eylem planı artık hükümetimizin inisiyatifi olarak ortaya konmuştur. Bu hususta ilimiz olarak da elimizden geleni tüm kurumlar olarak yapacağız” dedi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: Kadına, şiddet, masaya, yatırıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı