Haber Detayı
09 Nisan 2021 - Cuma 18:05 Bu haber 461 kez okundu
 
Vali Şahin polis teşkilatını kutladı
Batman Valisi Hulusi Şahin Türk Polis Teşkilatın kuruluş yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı.
GÜNDEM Haberi
Vali Şahin polis teşkilatını kutladı

 

 Vali Şahin mesajında şunları söyledi: “176 yıldır Ülkemizin, devleti ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumayı en önemli görev kabul eden Türk Polisinin; kamu düzeni, asayiş, huzur ve güven ortamının insan hakları ve hukuk kriterlerine uygun, adil ve tarafsız bir şekilde tesisi için yürüttüğü çalışmalar her türlü takdirin üstündedir.

Terör ve terör örgütlerine karşı yürütülen mücadelede büyük başarılara imza atan Polislerimiz, Covid-19 salgını nedeniyle can kayıplarının yaşandığı pandemi sürecinde de kendilerinden beklenen her türlü görevi canları pahasına yerine getirmeyi bildi. 

Gayreti ve fedakarlığıyla milletimizin takdirini toplayan Türk Polis Teşkilatı’nın, bugün olduğu gibi gelecekte de Devletimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Polis, asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı ve bir anne kadar şefkatli olmalıdır” sözünü düstur edinmiş bir şekilde görevinin başında olacağına inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkesi ve milleti adına her koşulda görevini ifa ederken toprağın kara bağrına düşen tüm şehit polislerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, Polis Haftası ve Türk Polis Teşkilatımızın 176’ncı kuruluş yıl dönümünü kutluyorum” dedi.

Kaynak: (batman-haber) - batman olay gazetesi Editör: Batman Haber
Etiketler: Vali, Şahin, polis, teşkilatını, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı