Yazı Detayı
19 Nisan 2021 - Pazartesi 15:48 Bu yazı 1955 kez okundu
 
ÇOK YAŞA İL SAĞLIK MÜDÜRÜ…!
Metin ÖZDAL
batmanolay@gmail.com
 
 

Teşekkür etmek lazım müdüre… Maviden kırmızıya dönüldü, tek sorumlu taziyeler olduğu konusunda artık herkes hemfikir! Pes, pes… Madem taziye yapılan yerleri biliyordunuz engelleseydiniz!

Tebrik etmek lazım, büyüyen 650 bin nüfusa sahip Batman’ın sağlık sisteminin çöküşünü izleyen yetkililerini ve vekillerini kutlamamız gerekiyor. Bravo hepsine. Yeni yapılan hastanenin üst katında su akmıyor. Randevu almak eziyet, randevusunu aldığınız doktoru bulmak ayrı bir eziyet. İtfaiye çalışanı hastane müdürü olduğu bir ülkede iyi şeyler beklemek doğrusu abestir.  Eğer hastanenizde kalp ameliyatları yapamıyorsanız, ameliyat için malzeme sıkıntısı yaşanıyorsa ve her gelen hastayı acil koduyla ameliyat edemediğiniz için komşu illere sevk ediyorsanız, istifa edin daha iyidir.

Bu halkın sağlığıyla oynamayın. Çoğu ilin sağlık il müdürü değişti ama bizim hala değişmedi. Sayın Vekilimiz bunca olumsuzluğa rağmen aynı kişiyle yola devam edecekse bizi bu ülkeden kovun arkadaş. Vekilsiniz, çıkın gidin dinleyin, herkesin görüşünü alın; yanılıyorsak eksik yazıyorsak bu işi bırakacağım. Saglık Sen başkanı bile twitterden açıklama yaptı. Korona testlerinin sağlık çalışanlarının dışında başka kişiler tarafından yaptırılmasını eleştirdi. Bu eleştiri bizim daha önce testlerin kaybolması ve kaybedilmesini bir anlamda doğruluyor. Sağlık çalışanları dururken farklı alanlardaki kişilere test yaptırırsanız ortaya böyle eleştiri çıkar.Bunca soruna rağmen hala neden gözlerinizi ve kulaklarınızı kapatıyorsunuz. Değişim gerekiyor. Bu memleket artık bir ilçe değil. Ahbap çavuş ilişkisiyle koltuk dönemi bitmeli. Büyüyen bir şehiriz. Şuan sağlık sistemi bir ilçeyi idare edebilecek düzeyde. Pratisyen hekimle bu iş olmaz. Vizyonu büyütelim. Nasıl bu ülkenin dış işleri bakanı lise mezunu değilse, Batman sağlığı da kabuk değiştirmeli. Biz mevcudun başarısız, kötü olduğunu iddia etmiyoruz, kesinlikle böyle şeye karşıyız. Emeği vardır, yapmıştır. Zamanına göre başarılı işler de yapmıştır, ama şimdi artık yetmiyor. Daha önce ekini vardı, sonrasında ise inatla tek basına il müdürlüğünü idare etmek şehrimize zarardır. Profesyonel lige çıkan bir şehir, amatör futbolcunun performansını kaldırmaz. Büyüdükçe güçlenmeliyiz. Güçlenmez isek, kurumlarımızı buna göre dizayn etmez isek kaybederiz. Bizden sonra gelen nesil büyük dünyada yeniliğe ayak uydurulmadığından ağır aksak ilerler. Biz artık 80 lerde yaşamıyoruz. 80 lere göre iyi olabiliriz, ama 20 yıl sonrası için sınıfta kaldık.

Sayın vekilimiz ve Valimizin de bu kapsamda konuyu bakıp durumu değerlendirmesini isteriz. Amaç Batman’ın gelişmesiyse işte meydan, biz Batman için çabalıyoruz, Batman için değişim istiyoruz. Bu işler bina dikmekle olmuyor, diktiğiniz hastaneyi yönetecek, idare edecek koordinatörler bulamazsanız yaptığınız onca yatırım buhar olup uçar.

 
Etiketler: ÇOK, YAŞA, İL, SAĞLIK, MÜDÜRÜ…!,
Yorumlar
Haber Yazılımı