Yazı Detayı
04 Nisan 2021 - Pazar 14:23 Bu yazı 929 kez okundu
 
HASANKEYF KAYMAKAMI ÜZERİNE
Metin ÖZDAL
batmanolay@gmail.com
 
 

Hasankeyf tarihi mekanlarımızdan. Bir dönemler çardakçılar vardı. Hasankeyf çardakçılarından az kazık yemedik. Yemeyen yoktur da… Ne yapsınlar, 5 yıldızlı turistlik tesisler vardı da onlar mı izin vermedi. Ekmek davası. Neyse Hasankeyf su altında kaldı. Yeni şehir artık yeni Hasankeyf oldu. Tarihi yapılar milyon tl verilerek taşındı. Su yükseldi, parası olan tekneyi indirdi suya. Şimdi su seviyesi istediği yerde olmasa da Hasankeyf için canla başla çalışan idareciler sayesinde, Hasankeyf hakkettiği değeri bulacaktır. 

Hasankeyf Kaymakamı Şenol Öztürk, Hasankeyf’i hakettiği yere gelmesi için çabalayan mülkiye amirlerimizden. Kaymakam Öztürk, göreve geldiği gibi halkın içine çıktı. Tarihi ilçenin tanıtılması için çabalıyor. Herkesten fikir alıyor, görüş alıyor, projeler için efor sarfediyor. Aslan yattığı yerden belli olur derler ya, işte Kaymakam Öztürk bunlardan biri. 

Helal olsun, böyle yöneticileri kutlamak tebrik etmek lazım. Köşemizde genelde eleştiri çok kullanıyoruz, fakat yiğidi öldür hakkını ver derler ya, köşemde bunu yapmaya gayret gösteriyorum. 

Sempatik, güler yüzlü, eleştiriye açık bir Kaymakama sahip olmak Batman için her zaman şans olmuştur. Hasankeyf halkı da böyle bir Kaymakamla çalıştığı için de şanslı olmalı. Batman Valisi Hulusi Şahin’e, ayak uydurmak kolay değil. Boş durmayan Vali Şahin, adeta alfa. Vali Şahin’e uyum sağlayan Kaymakam Öztürk, Hasankeyf için iyi projeler çıkaracak, bu ilçenin hak ettiği yere gelmesi için üstüne düşeni fazlasıyla yapacaktır. Ben biliyorum yapıyor ve yapmaya devam edecektir. 

Belediye Başkanı A.Vahap Kusen’i de yazmasak olmaz. İlçenin sevilen belediye başkanı. Ülkede onun kadar başkan seçilen bir belediye reisine rastlamanız güçtür. Başkan Kusen sevilen biri. Seviyoruz başkanı. Halkın içinde, insanlarına karşı sorumlu ve duyarlı. 

Hasankeyf’in hakettiği yere gelmesi gerekiyor. Turizm pastasını nedense hep Mardin ve Diyarbakır yiyor. Ne zaman turist kafileleri Batman’a gelecek? Neyse bu sorularımıza yönelik gereken cevap niteliğindeki çalışmaları Vali Hulusi Şahin yapıyor. Vali Şahin, bu kentin tanıtılması için seferber oldu. Dikkatinizi çekti mi bilmiyorum, takip ettiğim kadar yorumlayacak olursam, Vali Şahin makamında belli saatler dışında oturmuyor, çünkü hep halkın içinde. Bir Vali, bir Belediye Başkan V. Olarak sokaklarda, mahalle toplantılarında. Bunca performans her Valide olmaz. Durmadan koşturuyor, durmadan halkın içinde. 

BİZDE YIKAMA YAĞLAMA YOK
Biz neysek oyuz. Belgesiz iş yapmayız. Kimseyi yıkayıp yağlamayız. Bana uymaz bu işler. Ne tehditlere boyun eğerim ne de ondan bundan korkarım. Şimdi Valiyi, kaymakamı, belediye başkanını yazdık diye, kimse rant elde edip kaleme aldığımızı söylemesin. Çok sevilen bir yazar değilim. Sorsanız belki Vali de beni sevmez. Ama yiğidi öldürün hakkını verin mantığında yaşam felsefem var. 

Vali de orda, başkan Kusen de orda, Kaymakam Öztürk de orda. İyi yöneticileri yazmalıyız, başarılı olmayanları da kaleme alalım ki hak edenler daha iyi yere gelsin.

 
Etiketler: HASANKEYF, KAYMAKAMI, ÜZERİNE,
Yorumlar
Haber Yazılımı